Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Logo Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

kujawsko-pomorskie (wersja archiwalna)

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Wieś na weekend' 2018 -Wierzchucin (gmina Cekcyn)

22.08.2018

W sobotę 25 sierpnia zapraszamy do gminy Cekcyn, gdzie na poligonie  „Heidekraut” Wrzos w Wierzchucinie odbędzie się „Integracyjno-dydaktyczny piknik historyczny”. Impreza rozpocznie się o godz. 16.00. Występy wokalne z repertuarem pieśni patriotycznych i legionowych będą się przeplatać z prelekcjami oraz prezentacjami o tematyce militarnej. Będzie mowa o umundurowaniu żołnierzy polskich: Ludowego Wojska Polskiego, partyzantów Armii Krajowej i Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie. Uczestnicy imprezy będą mogli spróbować szczęścia w loterii fantowej oraz wziąć udział w warsztatach manualno-plastycznych. Pasjonaci wojskowości będą mogli również spróbować swoich sił na strzelnicach HFT i ASG. Uczestnicy imprezy otrzymają bezpłatną gazetkę, a w niej - śpiewnik pieśni legionowych oraz będą mieli okazję skosztować wojskowej grochówki.

Podczas wierzchucińskiej imprezy odbędzie się niezwykle widowiskowa inscenizacja historyczna. W role żołnierzy wcielą się członkowie grup rekonstrukcyjnych: Theatrum Historica, Pilskie Muzeum Wojskowe, GRH Kampfgruppe Nord, Stowarzyszenie Patriotyczno-Historyczne 1939 Nakło, Moto-Military Młody i Stary, GRH Poland, Renegaci Piła, GRH Jedliny-102 i Stowarzyszenie Miłośników Historii Gryfa Pomorskiego "Cis" Męcikał. Po inscenizacji, około godz. 18.45 odbędzie się koncert białoruskiego zespołu "Dzieciuki". Muzycy śpiewając o historii swojego kraju, łączą konwencję folku i punku.

 

Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie na Rzecz Ocalenia Śladów Przeszłości w Gminie Cekcyn "Światło", które włączyło do współpracy Fundację Zrównoważonego Rozwoju Lokalnego „Cisowy Fyrtel”, Gminę Cekcyn, Starostwo Powiatowe w Tucholi, Lokalną Grupą Działania „Bory Tucholskie”.


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009