Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Logo Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

kujawsko-pomorskie (wersja archiwalna)

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Kiełp w gminie Kijewo Królewskie – Wieś na weekend

22.09.2017

Sekretariat Regionalny KSOW wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Kijewie Królewskim zapraszają 23 września do „Osady Kiełp” na „Biesiadę Królewską na szlaku turystycznym Niech Cię Zakole” – wydarzenie promujące pierwszy w regionie kujawsko-pomorskim produkt sieciowy „Niech Cię Zakole w Dolinie Wisły”. 

Tego dnia, wieś położna na terenie Zespołu Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego,  pachnieć będzie królewskimi powidłami smażonymi w kuprowych kotłach. Biesiadowanie na szlaku turystycznym „Niech Cię Zakole” rozpocznie rajd pieszy, podczas którego będzie można podziwiać unikalną przyrodę rezerwatów: „Zbocza Płutowskie” i „Płutowo”. W programie między innymi: konkurs kulinarny pn. „Kulinarna szarża przez wieki”, na najlepszą potrawę z lokalnej jagnięciny (rasa wrzosówka) oraz konkurs pn. „Kijewsko-Królewski Mariaż – przyroda, szlachectwo, kulinaria” na najlepszy pakiet turystyczny. W konkursie kulinarnym rywalizować będą m.in. wójtowie i reprezentacje samorządów, natomiast drugi konkurs zakłada udział mieszkańców obszaru Zakola Dolnej Wisły, którzy zechcą stworzyć ofertę pobytu turystycznego w Dolinie Wisły.  Informacji o konkursach i warunkach udziału udziela organizator – Gminny Ośrodek Kultury w Kijewie Królewskim.

Podczas imprezy przewidziano również quizy i konkursy dla publiczności, występy muzyczne oraz degustacje potraw tradycyjnych przygotowanych przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Kiełpiu. Na stoiskach z produktami lokalnymi będzie można spróbować miodów z rejonu Dolnej Wisły, bądź pysznego smalcu z lubczykiem z Brzozowa. Podczas imprezy odbędą się pokazy dawnych metod kiszenia kapusty, wyrabiania masła oraz parowania ziemniaków. Wspaniałą atrakcją dla najmłodszych będą przejażdżki bryczką po zakątkach jednej z najstarszych miejscowości w gminie Kijewo Królewskie. Biesiada królewska nie może się odbyć bez szlachty polskiej, w którą wcieli się grupa rekonstrukcyjna.

Serdecznie zapraszamy!

 


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009