Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Logo Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

kujawsko-pomorskie (wersja archiwalna)

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

VI Kujawsko-Pomorskie Forum Turystyki Wiejskiej – Wyróżnij się!

13.09.2017

W dniach 19-21 września br., w Tleniu, w Borach Tucholskich, odbędzie się  VI Kujawsko-Pomorskie Forum Turystyki Wiejskiej, które w tym roku przebiegać będzie pod hasłem: „Wyróżnij się”. Realizatorem projektu jest Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie, działający w partnerstwie z Kujawsko-Pomorską Organizacją Turystyczną, Lokalną Grupą Działania „Bory Tucholskie” oraz Lokalną Grupą Działania „Gminy Powiaty Świeckiego”.

Kujawsko-Pomorskie Forum Turystyki Wiejskiej, skupiając środowiska zaangażowane w rozwój turystyki wiejskiej, stanowi doskonałą okazję do wymiany wiedzy i upowszechnianie przykładów dobrych praktyk. Brak skutecznego marketingu i komercjalizacji oferty turystycznej obszarów wiejskich to główne zidentyfikowane problemy, które przyczyniły się do powstania inicjatywy. Rosnąca konkurencja na rynku usług turystycznych powoduje, że współczesny klient wybiera tylko te oferty, które wyraźnie wyróżniają się na tle innych. Podczas Forum uczestnicy dowiedzą się w jaki sposób przygotować ofertę pod konkretną grupę odbiorców, uwzględniając przy tym jej specyfikę.

Forum skierowane jest do właścicieli gospodarstw agroturystycznych i obiektów turystyki wiejskiej, animatorów życia kulturowego wsi, a także przedstawicieli instytucji i organizacji pozarządowych działających na rzecz rozwoju obszarów wiejskich.

W ramach projektu odbędzie się trzydniowa konferencja, której tematyka dotyczyć będzie turystyki kulinarnej i tworzenia krótkich łańcuchów dostaw w sektorze rolno-spożywczym, marketingu i komercjalizacji oferty turystycznej obszarów wiejskich, budowania marki turystycznej regionu, najnowszych osiągnięć w specjalizacji oferty turystycznej obszarów wiejskich, a także budowania współpracy pomiędzy lokalnymi podmiotami branży turystyki wiejskiej. W programie Forum znalazły się również wyjazdy studyjne, które mają na celu przekazanie informacji i zaprezentowanie dobrych praktyk z zakresu współpracy pomiędzy podmiotami z branży turystyki wiejskiej, budowania lokalnych marek turystycznych oraz innowacyjnych specjalizacji oferty gospodarstw rolnych, w tym gospodarstw opiekuńczych.

Podczas Forum nagrodzeni zostaną zwycięzcy Konkursu „AGRO-wczasy’2017” w trzech kategoriach: najlepsze gospodarstwo agroturystyczne, najlepszy usługodawca turystyki wiejskiej oraz obiekt serwujący najlepszą kuchnię regionalną na obszarach wiejskich Pomorza i Kujaw.

 


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009