Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Logo Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

kujawsko-pomorskie (wersja archiwalna)

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

„Bo w grupie siła ”- projekt Partnera KSOW

11.08.2017

Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza rozpoczęła realizację operacji „Bo w grupie siła” w ramach działań Planu Operacyjnego KSOW na lata 2016-2017. Projekt polega na  organizacji cyklu 14 szkoleń dla rolników zainteresowanych wdrażaniem nowych inicjatyw w zakresie rozwoju obszarów wiejskich oraz poprawą efektywności gospodarowania. Dzięki akcji informacyjnej, prowadzonej na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, od sierpnia do listopada br., producenci rolni zapoznają się z warunkami i nowymi zasadami tworzenia grup producentów rolnych. Wprowadzone zmiany legislacyjne dotyczą, między innymi: wewnętrznej organizacji oraz nadzoru nad grupami, zasad ubiegania się o przyznanie środków w okresie programowania PROW 2014-2020.

Zainteresowani będą mogli zapoznać się z nowymi zasadami dostosowywania grup producentów rolnych już zarejestrowanych do wymogów określonych nową ustawą.

Główna ideą tworzenia grup producentów rolnych jest wspólne działanie, dzięki któremu możliwe jest sprostanie wyzwaniom gospodarki rynkowej, opartej na zasadzie konkurencji. Dzięki właściwemu zorganizowaniu się i dostosowaniu asortymentu produkcji, jej jakości i ilości do wymagań odbiorcy, z jednoczesnym stosowaniem zasad ochrony środowiska na wszystkich etapach produkcji, właściwego przechowywania i efektywnej dystrybucji produktów rolnych, rolnicy mogą zapewnić sobie silniejszą pozycję na rynku, a także wyższe i bardziej stabilne dochody.

Dodatkowa projekt przewiduje dla uczestników szkoleń wsparcie eksperckie.  Dyżury doświadczonego eksperta prowadzone będą przez cały okres realizacji projektu, dwa razy w miesiącu, w siedzibie biura KPIR w Przysieku.

Warunkiem udziału w projekcie jest wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa w biurze Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej w Przysieku, nr telefonu 56 678 92 40 (41), lub przesłanie e-mailem formularza zgłoszeniowego, dostępnego na stronie www.kpir.pl.


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009