Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Logo Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

kujawsko-pomorskie (wersja archiwalna)

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

VI Kujawsko-Pomorskie Forum Turystyki Wiejskiej – Wyróżnij się! - Projekt Partnera KSOW

07.08.2017

 

Sekretariat Regionalny KSOW wraz z realizatorami projektu: Kujawsko-Pomorskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Minikowie, Kujawsko-Pomorską Organizacją Turystyczną, Lokalną Grupą Działania „Bory Tucholskie” oraz Lokalną Grupą Działania „Gminy Powiaty Świeckiego” zapraszają do udziału w VI Kujawsko-Pomorskim Forum Turystyki Wiejskiej, które w tym roku przebiegać będzie pod hasłem: „Wyróżnij się”.

Kujawsko-Pomorskie Forum Turystyki Wiejskiej, skupiając środowiska zaangażowane w rozwój turystyki wiejskiej, stanowi doskonałą okazję do wymiany wiedzy z zakresów tematycznych pozytywnie wpływających na rozwój turystyki na obszarach wiejskich i upowszechnianie przykładów dobrych praktyk. Brak skutecznego marketingu i komercjalizacji oferty turystycznej obszarów wiejskich to główne zidentyfikowane problemy, które przyczyniły się do powstania inicjatywy. Rosnąca konkurencja na rynku usług turystycznych powoduje, że współczesny klient wybiera tylko te oferty, które wyraźnie wyróżniają się na tle innych. Podczas Forum uczestnicy dowiedzą się w jaki sposób przygotować ofertę pod konkretną grupę odbiorców, uwzględniając przy tym specyfikę danego regionu.

Forum skierowane jest do właścicieli gospodarstw agroturystycznych i obiektów turystyki wiejskiej, animatorów życia kulturowego wsi, a także przedstawicieli instytucji i organizacji pozarządowych działających na rzecz rozwoju obszarów wiejskich.

W ramach projektu odbędzie się trzydniowa konferencja, której tematyka dotyczyć będzie turystyki kulinarnej i tworzenia krótkich łańcuchów dostaw w sektorze rolno-spożywczym, marketingu i komercjalizacji oferty turystycznej obszarów wiejskich, budowania marki turystycznej regionu, najnowszych osiągnięć w specjalizacji oferty turystycznej obszarów wiejskich, a także budowania współpracy pomiędzy lokalnymi podmiotami branży turystyki wiejskiej. Idei rozpowszechniania dobrych praktyk służyć będą materiały informacyjne w postaci publikacji konferencyjnej oraz artykuły nt. Forum, które ukażą się w czasopiśmie rolniczym, skierowanych do mieszkańców Kujaw i Pomorza. Projekt przewiduje również organizację regionalnego Konkursu „AGRO-wczasy”, podczas którego komisja konkursowa wyłoni najlepsze gospodarstwa agroturystyczne, najlepszych usługodawców turystyki wiejskiej oraz obiekty serwujące najlepszą kuchnię regionalną na obszarach wiejskich Pomorza i Kujaw.

Program Forum obejmuje także wyjazd studyjny, który ma na celu przekazanie informacji i zaprezentowanie dobrych praktyk z zakresu współpracy pomiędzy podmiotami z branży turystyki wiejskiej, budowania lokalnych marek turystycznych oraz innowacyjnych specjalizacji oferty gospodarstw rolnych, w tym gospodarstw opiekuńczych. Uczestnicy dowiedzą się jak prawidłowo przygotować ofertę do sprzedaży.

Program tegorocznego „Forum Turystyki Wiejskiej – Wyróżnij się!”, formularz zgłoszeniowy oraz informacje szczegółowe można znaleźć na stronie www.kpodr.pl.

 


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009